O czym jest ten blog?Moja wizja
Świat jest pełen możliwości. W dzisiejszych czasach można nauczyć się lub spróbować praktycznie wszystkiego co nas zainteresuje. Podróżowanie stało się dostępne dla każdego przy niskich cenach, na półkach sklepów mamy całą masę produktów wszelakich smaków, na YouTube, w książkach, czy na kursach znajdziemy poradniki do tego, by nauczyć się chyba każdej umiejętności. Poznawać ludzi można równie łatwo przez portale społecznościowe, organizacje, grupy. Tak samo jak świat zewnętrzny tak i nasz wewnętrzny również możemy poznawać przy odpowiednio poświęconym czasie i ucząc się od myślicieli, którzy pozostawili po sobie wskazówki. Możliwości jest mnóstwo, trzeba tylko czasem zrobić mały krok w innym kierunku. Ogromne zmiany są trudne, ale te z tymi drobnymi jest dużo łatwiej. Jako, że świat jest tak bogaty w oferowane nam możliwości, gdyby ludzie każdego dnia robili chociaż jeden mały krok w nieznane: przeczytanie nowej książki, pójście na koncert całkowicie innej muzyki niż się słucha, kupienie lodów innych smaków, pójście pieszo inną drogą, zjedzenie tatara, czy próbę nawiązania kontaktu z całkowicie obcą osobą, każdy byłby o wiele szczęśliwszy, bogatszy w doświadczenia i podchodził do kolejnego dnia z ekscytacją i ciekawością. Pomyślcie sami, czy to nie fajny pomysł, by każdego dnia bawić się w takie małe przygody? Skoro i tak robimy codziennie różne czynności, to po prostu róbmy je kreatywniej :)

Bycie Poznawaczem to dla mnie bycie ciekawym tego co mnie otacza i odkrywanie każdego dnia choćby drobnostki. To robienie rzeczy, których się boję, jak i tych których po prostu nie znam. Nie zawsze jest to łatwe, ale często warto spróbować. Poza robieniem ciągle nowych rzeczy jest to również zgłębianie tych, które już poznałem, ale o kolejne fragmenty. 


I wy też możecie być Poznawaczami
Zapraszam was więc do wspólnej podróży, gdzie pisząc o swoich podjętych działaniach lub obserwacjach będę dzielić się z wami swoimi wrażeniami oraz doświadczeniami. Was z kolei zapraszam do podobnej działalności - robienia nowych rzeczy, komentowanie postów oraz wysyłanie na maila poznawacz@gmail.com lub poprzez Kontakt swoich historii zrobienia czegoś po raz pierwszy. Utworzę sekcję z takimi historiami i stworzymy społeczność Poznawaczy - w końcu może nas być wielu.


Podsumowując, na tym blogu znajdziecie:
  • Opisy nowych rzeczy jakich się podjąłem
  • Relacje z najciekawszych wydarzeń
  • Nowinki o jakich się dowiedziałem
  • Ciekawe tematy, którymi możecie się zainteresować
  • Moje spostrzeżenia i refleksje na tematy codzienne
W skrócie: moje codzienne odkrycia.  


Na koniec historia o tym, jak powstał blog, bo jest to historia niezwykła.

Dawno dawno temu...
podczas pewnego wieczornego spaceru, gdy chciałem trochę odetchnąć świeżym powietrzem, trafiłem po drodze na Chatę Polską. Wszedłem, by kupić coś do picia. Zobaczyłem napój, którego wcześniej nigdy nie piłem i postanowiłem go spróbować. Zrobiłem to w celu czysto eksperymentalno-doświadczalnym. Nie żeby miał jakąś super etykietę, czy reklamę, ale tak po prostu jeszcze go nie piłem. Kupiłem więc, spróbowałem i ... był całkiem dobry. Od tego momentu wiedziałem jak to jest pić własnie ten napój. Postanowiłem, że zacznę starać się robić tak z innymi rzeczami jakie mi przyjdą do głowy i pisać o tym. Tak więc powstał pomysł na bloga. Koniec historii :)
O czym jest ten blog? O czym jest ten blog? Reviewed by Poznawacz on 09:16 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.