Internetowe Rewolucje, kursy online... czyli skąd nabrać nowe umiejętności?

W dzisiejszym świecie posiadanie szczególnych umiejętności, które Cię w jakiś sposób wyróżnią, daje ogromne profity. Masz więcej możliwości, umiesz sobie poradzić w różnych sytuacjach, jesteś ciekawszą osobą, jak i posiadasz bogatsze CV, które nie jest już tak standardowe. Myśląc w ten sposób jakiś czas temu zacząłem rozglądać się za kursami online, które pomogłyby mi rozwinąć niektóre umiejętności. Dzisiaj właśnie o nich, źródłach, certyfikatach i efektach.


kursy online - internetowe rewolucje


Internetowe Rewolucje
Moja przygoda z tym tematem zaczęła się od akcji organizowanej przez Google dla studentów. To kurs online z marketingu internetowego, który zakończony jest egzaminem i certyfikatem. Z racji prowadzonego bloga, pomyślałem że wiedza z kursu może być bardzo przydatna, ale i nie tylko. Prowadząc dzisiaj każdą działalność zazwyczaj istniejemy też w internecie. I właśnie tam nauczyłem się podstaw w byciu odnajdywanym przez wyszukiwarki, robieniu reklamy i dbania o wizerunek swojej firmy/bloga. Było dużo więcej informacji też odnośnie pozycjonowania, AdWords, Google Analitycs (śledzenie ruchu na stronie) i responsywności stron. Polecam! Wszystko dobrze wytłumaczone, więc jak najbardziej dla każdego. Więcej informacji tutaj: https://rewolucje.withgoogle.com/

Certyfikat to nie koniec przygody
Po zrobieniu certyfikatu i nabyciu nowej wiedzy z zakresu SEO dostałem maila z zaproszeniem na sesję networkingową dla uczestników kursu. Trzeba było wykonać kilka zadań i dla osób, które wykonały je poprawnie czekało właśnie zaproszenie. Przewidziane było poznanie ludzi o podobnych zainteresowaniach z racji kursu, ale też wysłuchanie i porozmawianie z ludźmi zajmującymi się tematami dookoła przedsiębiorczości, innowacyjności oraz marketingu. Zapowiadało się ciekawie.


Sesja networkingowa
Podczas całego wydarzenia poznałem kilka ciekawych osób wśród uczestników, ale rozmowy z prelegentami dały mi najwięcej. Podczas rozmowy z Tomaszem Chyrchel, który jest twórcą Generatora Pomysłów i trenerem kreatywności w firmach, dowiedziałem się dość dużo na temat właśnie tej umiejętności i możliwości jej wykorzystania. Naświetlił mi też temat UX oraz projektowania usług. Piotr Grządziel, zajmujący się personal brandingiem, opowiedział mi swoją historię związaną ze znalezieniem pomysłu na siebie, o tym jak budować swój wizerunek i szukać właśnie tej swojej drogi. Bardzo dobrze mi się z nim rozmawiało i też podzielił się informacjami o obecnych trendach w firmach. Był też Bartosz Berliński - założyciel Max Roy, który opowiedział o nowoczesnym marketingu w internecie oraz potrzebie ogromnej specjalizacji na każdej gałęzi marketingu - nie może być jednej osoby od wszystkiego. Natomiast Tomasz Czapliński z SpeedUp Venture Capital Group, jako inwestor w nowoczesne firmy opowiedział o tym kogo szukają, jak być dobrym liderem swojej działalności, jak uzyskać pomoc inwestorów i w jaki sposób działają sami inwestorzy. 

Jak widzicie, była okazja porozmawiać z naprawdę ciekawymi osobami  i wiele się nauczyć. Wszystko to było efektem wcześniejszego kursu. 

Dalsze efekty kursów od Google
Po sesji networkingowej dostałem też maila z zaproszeniem do odbycia kilku dalszych kursów online oraz "offline" przybywając osobiście na szkolenia. Posiadali ograniczoną ilość wejściówek, ale dzięki nim można było za darmo wybrać się na płatne kursy i poznać podstawy AdWords, AdSense, Google Analitycs, marketingu internetowego i wszelkiej działalności dookoła Google. Ja korzystam z tylko z kursów online, które właściwie i tak są za darmo, ale wcześniej nie wiedziałem o ich istnieniu. Natomiast z kursów offline nie skorzystałem z racji nie pasujących terminów, ale sama możliwość jest dość ciekawa. 

Linki do kursów online od Google są na końcu artykułu.


Bardzo chcemy Pana przyjąć
Ostatecznie ciekawym efektem zrobienia tych kursów i posiadania właśnie tego bloga było to, że wysyłając swoje CV w różne miejsca pracy/praktyk trafiłem na jedną firmę, która chciała mnie przyjąć na praktyki z pozycjonowania stron. Spodobało im się moje CV, moja osoba i starali się przekonać mnie, abym jakoś tak ogarnął studia, żeby móc z nimi współpracować. Oferowali 3 miesiące płatnych praktyk (jak na praktyki dobrze płatnych), a potem pracę z możliwością pracy zdalnej. Co do pełnego etatu pracy nie podali dokładnej kwoty pensji, ale zapewnili, że będę zadowolony. Trochę mnie zaskoczyło, że można tak łatwo wkręcić się w całkowicie inną branżę i tak szybko wyrobić sobie nowy zawód. Nie wiem czy dobrze zrobiłem, czy nie ostatecznie rezygnując z własnych powodów, ale dało mi to do myślenia jak można znaleźć ciekawą pracę dużo szybciej niż po 3 latach studiowania. 

Kursy online
Myślę, że kursy online są bardzo ciekawym rozwiązaniem w nabywaniu niektórych umiejętności, bo można czegoś się nauczyć nie wychodząc z domu, przy tym często wiedza przekazywana jest w ciekawy sposób. Może to być też dobrym wprowadzeniem w nowy temat lub pogłębienie swojej wiedzy. Myślę, że zrobienie certyfikatu pokazuje też, że ktoś robi coś ponad, jest czymś na prawdę zainteresowany, a w wypadku gdy wyda go znana marka może to świadczyć o jakości kształcenia. Trzeba tylko brać pod uwagę, że dzisiaj kursów i szkoleń jest cała masa, a certyfikat może wydać każdy. Dlatego też warto pomyśleć co nas interesuje i sprawdzić wcześniej źródło. Kursy właściwie są ze wszystkiego (fotografia, programowanie, marketing, pisanie...), wystarczy coś sobie wybrać, przerobić temat i przekuć to w praktykę.

Jeżeli zainteresował was temat to poniżej podrzucam więcej linków do ciekawych kursów online, które kiedyś znalazłem przeszukując internet. Przyznam, że przerobiłem zaledwie kilka, więc moje doświadczenie jest dość małe, ale sami możecie sprawdzić i poszukać czegoś dla siebie. 


Linki:
Google Partnershttps://www.google.com/partners/ (tam można uzyskać dostęp do kursów z zakresu AdWords i Google Analitycs oraz wyrobić sobie certyfikat.)
Google Analitycs Academy https://analyticsacademy.withgoogle.com/ (akademia Google Analitycs z filmikami i poradami)
Internetowe Rewolucje - https://rewolucje.withgoogle.com/ (kurs marketingu internetowego)
Akademia PARP - https://www.akademiaparp.gov.pl/ (bezpłatne szkolenia związane z finansami i ekonomią jako projekt  realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej)

Anglojęzyczne:

Udemy - https://www.udemy.com/courses/ (kursy wszelkiego rodzaju każdej kategorii; płatne i bezpłatne)
Coursera - https://www.coursera.org/ (najwięcej tu jest kursów biznesowych, ekonomicznych i IT)
Udacity - https://www.udacity.com/ (kursy z branży IT)
Codeacademy - https://www.codecademy.com/ (akademia kodowania jak nazwa mówi)
MyOwnBusinesInstitute - https://www.scu.edu/mobi/ (jak założyć biznes? - to tutaj)


Ciekawe portale, które znalazłem również w poszukiwaniu ciekawych ludzi i umiejętności:

Skilltrade - https://skilltrade.org/ - wymiana umiejętnościami z użytkownikami portalu. Raz dzięki tej stronie nawiązałem kontakt z przedsiębiorcą z Poznania, który wprowadził mnie w ciekawą tematykę design thinking.

Life Tramp - http://lifetramp.com/ - tutaj możesz znaleźć osobę, która robi coś ciekawego i z chęcią pokaże Ci swoje zajęcie być może zarażając Cię swoją pasją lub po prostu wprowadzi cię w temat. Możesz też znaleźć swojego mentora lub sam nim zostać. Zamierzam wypróbować jeszcze.

Poza tym czasami na stronach uczelni, firm albo fanpage'ach na facebooku można znaleźć powiązania z blogami lub bezpośrednio z organizowanymi szkoleniami lub kursami. 

Powodzenia w nauce!Internetowe Rewolucje, kursy online... czyli skąd nabrać nowe umiejętności? Internetowe Rewolucje, kursy online... czyli skąd nabrać nowe umiejętności? Reviewed by Poznawacz on 20:25 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.