Szybki Wpis #3 Niezwykła życzliwość

Niezwykła życzliwość
Historia z wczoraj. Od pół roku nie korzystałem z roweru z racji operacji barku jaką przeszedłem. Teraz jednak postanowiłem go odświeżyć, napompować koła i pojechać na uczelnię załatwić kilka spraw. Pompki nie mam, więc wybrałem się na stację. Tam ku mojemu zaskoczeniu z przodu wentylek nie samochodowy, a rowerowy. Na nic więc się zda kompresor do kół samochodowych. Na szczęście w okolicy był pewien pan...Akurat zaraz obok mnie Pan około sześćdziesiątki tankował samochód, więc zagadałem, czy wie gdzie tu w okolicy jest jakiś serwis rowerowy, bo nie mam jak koła napompować. Rzucił okiem na mój wentylek i podrzucił pomysł, by zapytać na stacji czy przejściówki nie mają. Jak się okazało nie mieli. W międzyczasie zapytał czy mieszkam w okolicy lub czy w ogóle z Poznania jestem. Powiedziałem, że w tej dzielnicy od niedawna, w Poznaniu od 2 lat, a pochodzę z Lublina. Jak się okazało on tam kiedyś pracował i bardzo miło wspomina Lublin. Z tej racji bardzo postanowił mi pomóc.

Zaproponował, aby wybrać się zaraz obok stacji do serwisu samochodowego, gdzie jego znajomi pracują. Tam zapytałem, ale nie potrafili pomóc. Wtedy ów starszy pan powiedział: "Dobra, pakuj rower do bagażnika, złożymy tylne siedzenia samochodu i podwiozę Cię do serwisu rowerowego zaraz obok Twojej uczelni". Tak zrobiliśmy. Rower schowaliśmy do samochodu i ruszyliśmy w kierunku os. Sobieskiego. Podrzucił mnie pod sam serwis rowerowy. Chwilę jeszcze pogadaliśmy o rowerach i sporcie, bo jak się okazało mimo swojego wieku i emerytury, wciąż dba o swoją kondycję. Przemiły człowiek. Kupił sobie tak jak ja przejściówkę do wentylka z rowerowego na samochodowy, życzył powodzenia i odjechał. A mi napompowano koła i ruszyłem załatwiać swoje sprawy na uczelni.

Z tej historii wniosek prosty: warto pomagać sobie na wzajem, rozmawiać i być otwartym na innych ludzi, bo oni często sami też chcą Ci pomóc. A po co wszystko robić samemu, skoro dużo łatwiej pomagać sobie na wzajem. Przypomniał mi się też filmik ciekawie obrazujący jak dobro wraca. Dokładnie tak się czułem w tej sytuacji. Ktoś dał mi coś za darmo i zaraz potem chciałem też innym pomagać z czystej wdzięczności. Akurat dzisiejszego dnia miałem okazje pomóc innemu człowiekowi w sklepie, więc dobro wędruje dalej, jak w filmie: Pozdrawiam


Szybki Wpis #3 Niezwykła życzliwość Szybki Wpis #3 Niezwykła życzliwość Reviewed by Poznawacz on 22:44 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.