Szybki Wpis #2 - Ciekawe znajomości

Jadę pociągiem do Poznania, słucham muzyki, aż tu nagle...
Ciekawych ludzi można poznać chyba w każdej chwili, jeżeli tylko człowiek będzie otwarty na kontakt z drugą osobą. Ostatnio jadąc do Poznania siedzę sobie w przedziale słuchając na słuchawkach Snarky Puppy, aż tu nagle otwierają się drzwi przedziału i wchodzi gość z gitarą. Wyglądał na studenta, kogoś w wieku 20-24 lata, ale to nie był taki biedny grajek, który żebrze na przeżycie. To był raczej ogarnięty młodzieniec. Pyta się, czy może zagrać nam koncert i przy okazji zaśpiewać, zbiera też na nocleg w drodze, bo gdzieś chciał dojechać, a już nie pamiętam gdzie.



Koncert w przedziale
Jak zapytał, tak każdy patrzy po sobie, nikt się nie odezwie. Ja tak sobie myślę: czemu nie? Zapytałem, co chce grać. Powiedział, że balladę zespołu Whitesnake. Nikt z pasażerów nie miał nic przeciwko, więc zaprosiłem do środka, żeby nam zagrał. Zaczął grać, ale trochę pomylił tytuły chyba, bo to akurat był utwór Tom Petty - Free Falling. John Mayer też to coverował i te wykonanie może być chyba bardziej znane ostatnio. W każdym razie dobrze mu szło. Umiał grać i śpiewać, więc fajna sytuacja. Na koniec zwróciłem mu uwagę o pomyłce co do artysty i tytułu. Zgodził się i dodał, że w ostatniej chwili wpadł na ten pomysł. Wtedy zorientował się, że chyba coś wiem na temat muzyki. Tak się zaczęła rozmowa o graniu na gitarze, studiach, podróżowaniu i jak się okazało mamy wspólnego znajomego muzyka. Wymieniliśmy się facebookiem, a jako że ja chcę w przyszłości wybrać się do Trójmiasta, gdzie jeszcze nie byłem, a on był z Sopotu... tak zaoferował, że mogę wpadać i w razie czego nocleg zawsze się znajdzie.

Bądźmy otwarci

Postanowiłem podzielić się tym z wami, jako że właśnie trzymam gitarę w ręku ucząc się John Mayer - Free Falling i tak sobie myślę, że jak tylko jest okazja trzeba być otwartym na nowych ludzi, bo każda sytuacja może przynieść ciekawe znajomości, czy efekty, których się nawet spodziewać nie można.

Pozdrawiam

Szybki Wpis #2 - Ciekawe znajomości Szybki Wpis #2 - Ciekawe znajomości Reviewed by Poznawacz on 19:10 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.