Szybki wpis #1 - Tu i teraz w deszczu

Postanowiłem od czasu do czasu poza pisaniem pełnych postów na blogu również umieszczać takie krótkie wpisy związane bardziej z historyjkami, sytuacjami lub krótkimi pomysłami. Jeden z postów jest w trakcie pisania, ale muszę się z wami koniecznie podzielić też dzisiejszą sytuacją, dlatego zaczynam serię Szybkich Wpisów.

Szybki wpis #1 - "Tu i teraz w deszczu"

Będąc w trakcie lektury książki Anthony de Mello - Przebudzenie jak i pamiętając treści Eckhart Tolle - Potęga teraźniejszości ostatnio staram się głównie skupiać na obecnej chwili. Sztuka tkwi w wyłączeniu oceniania, krytykowania, zbyt wielu myśli, a przełożeniu tego na umiejętność doświadczania tego co dookoła.

tu i teraz w deszczu

Tak więc wychodzę ze sklepu, patrzę: lekko pada, no nic idę na przystanek. Wsiadam, jadę, wysiadam, leje... ale nie że pada, kropi, dżdży czy popadywuje sobie. Leje tak, że ledwo można głowę podnieść. Ale myślę sobie: "Zaakceptuj deszcz". I z taką myślą wesoło kroczę sobie ulicą będąc świadomym tego, że czy będę się wkurzał, czy nie - i tak będę mokry, z naturą nie wygram. 


Był sobie jednak pewien pan, który chciał się uchronić przed deszczem. Schował się więc pod daszkiem. Ale widząc, że ja wesoło sobie idę pyta: "Nie pada już?". Ja na to: "Tylko trochę :)". No to wychodzi i reakcja, była mniej więcej taka: "o ja pie....", ale takie z uśmiechem na twarzy :) Nie chciało nam się iść dookoła, więc ulicą szybko mykneliśmy. Tak z nowym towarzyszem tego spaceru gadamy, że jakby policja się zatrzymała i by chciała wlepić mandat to i tak nie wlepi, bo nie wyjdą z samochodu w taką ulewę, raczej tak szaleni nie są. 

Chyba udało mi się zarazić humorem tego człowieka, mi też było wesoło. Deszcz to deszcz, nic więcej jak woda. To my jedynie dorabiamy wszelkie opinie czy to dobrze, że pada czy nie. Teraz piszę ten post podczas, gdy z włosów krople jeszcze padają na klawiaturę, ale jest radość, bo czemu nie? Ja, ten człowiek jak i pewnie wiele innych ludzi na ziemi przemokliśmy z powodu deszczu, trzeba więc te buty, koszulkę i spodnie wysuszyć, bywa. Z tym, że ten pan miał klapki, no to wygrał.

Szybki wpis #1 - Tu i teraz w deszczu Szybki wpis #1 - Tu i teraz w deszczu Reviewed by Poznawacz on 21:38 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.