Nowa odsłona bloga!

Witam was serdecznie na nowej odsłonie bloga ...

Skąd pomysł?

Byłem ostatnio na Blog Conference Poznań, gdzie dowiedziałem się wielu bardzo ciekawych wiadomości na temat blogowania, poznałem ludzi, którzy się tym zajmują i zauważyłem, że prowadzenie bloga na nieco wyższym poziomie zaangażowania może być znakomitym doświadczeniem. Miałem okazję posłuchać Andrzeja Tucholskiego, który opowiadał o tym jak kreować motyw przewodni umożliwiający ciągłe pisanie na różne tematy, a jednocześnie by wszystko było spójne, nie ograniczać się przy tym. Później wystąpił Michał Szafrański, który z kolei prowadzi bloga pt: "Jak oszczędzać pieniądze". Od niego dowiedziałem się o stronie finansowej prowadzenia bloga, sposobach zarobienia oraz o marketingowej strefie m.in. współpracy z firmami. Poznałem też dwie blogerki, które wprowadziły mnie w świat znanych blogerów, poprawnego pisania i docierania do ludzi. Tak też postanowiłem, że zmienię wygląd strony, zadbam o odpowiednie menu, fanpage na facebooku... krótko mówiąc - zrobię tak, by blog Poznawacza wyglądał i działał na wysokim poziomie. Myślę, że będzie ciekawie.

Co nowego na stronie?

  • Posegregowane tematy
  • Dodałem informacje o blogu i opisałem moją wizję -> O blogu
  • Napisałem kilka słów o sobie -> O autorze
  • Założyłem fanpage na Facebooku, gdzie zachęcam do lajka :) Facebook
  • Pojawiła się sekcja Kontakt, przez którą możecie do mnie napisać
  • Subskrybując bloga, będziecie otrzymywali na maila najnowsze posty - do tego też zachęcam, a przycisk jest po prawej stronie
  • Pomyślałem, że Poznawaczem może być każdy, dlatego powstał pomysł stworzenia miejsca, gdzie znajdą się wasze historie. Zachęcam Was więc do dzielenia się swoimi przygodami jak zrobiliście coś po raz pierwszy, odkryliście coś ciekawego lub czegoś się nauczyliście. Adres na jaki należy pisać: poznawacz@gmail.comNajciekawsze treści będą udostępniane właśnie tutaj -> Poznawacze

Jak będę działał?

Postanowiłem sobie, że raz na tydzień umieszczę nowy artykuł. Postaram się, by to nie wypadało rzadziej, ale też nie wiem czy dam radę robić to częściej. Myślę jednak, że na razie raz na tydzień nowy post będzie dobrym okresem próbnym.

Budowanie nowej strony

Jak w każdym poście, tak i tu muszę podzielić się z wami czego się nauczyłem.
Przy okazji majsterkowania przy stronie poznałem nieco podstaw html i css. Przyznam, że w pewnym momencie się wciągnąłem. Robiłem to wszystko jak prawdziwy amator, na zasadzie: prawy przycisk myszy strony -> "Zbadaj" -> google: co to "hasło" -> aha -> zmieniam -> działa/nie działa -> Jak działa to jestem dumny, a jak nie to szukam dalej sposobu. W taki sposób metodą prób i błędów, grzebiąc w kodach udało się osiągnąć taki wygląd jaki teraz jest. Jak widać, wystarczą chęci. Chociaż tak na prawdę to przerobiłem istniejący już schemat, ale zmieniłem w nim chyba wszystko. Pracując w ten sposób zrozumiałem, że tworzenie stron może się ludziom podobać.

Później przyszła pora na to, by zadbać o czytelników. Dobrze by było, żeby ktoś w ogóle mógł trafić na bloga. Przerobiłem kurs Internetowe Rewolucje od Google, gdzie poznałem marketing internetowy, dowiedziałem się czym jest SEO, jak ogromną dawkę informacji o funkcjonowaniu strony daje Google Analitycs oraz jak działają wyszukiwarki google. Przy pewnych zabiegach można zadbać o to, by wasza strona często znajdowała się na pierwszych stronach wyszukiwania google - to jest cel SEO. Przydatna wiedza jak chce się działać w internecie na większą skalę - polecam.

W końcu, gdy sprawy informatyczne, marketingowe jak i wizualne zostały zakończone czas najwyższy na zakup domeny. Okazało się, że jest to dużo tańsze i łatwiejsze niż myślałem. Rejestracja domeny to koszt w granicach 15zł, a odnowienie po roku 50-80zł. Hosting zależy od rozmiaru miejsca na dane jak i ilości odwiedzających stronę, ale podstawowy pakiet to ok 100zł/rok lub 15zł/mc. Nie tak drogo. Dużo lepiej wygląda adres strony www.poznawacz.pl, niż www.poznawacz.blogspot.com. Przy tej pierwszej wersji czuję, że to jest w pełni moje dzieło. Dlatego też każdemu blogującemu polecam zainteresować się kupnem domeny, bo to są faktycznie tanie koszty, które jednak robią sporą różnicę.

Tak więc ruszajmy! W niedługim czasie pojawią się kolejne artykuły. Szykuje się dużo zmian i pomysłów. 


Pozdrawiam!
Nowa odsłona bloga! Nowa odsłona bloga! Reviewed by Poznawacz on 16:20 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.