Koncert DrumObsession i moje zainteresowanie Drum'n Bass

DrumObsession

Drum'n bass

Od jakiegoś czasu bardzo spodobała mi się muzyka Drum n Bass. Zachciałem posłuchać jej na żywo, a nadarzyła się ku temu okazja dzięki wydarzeniu DrumObsession, jakie zorganizował Projekt Lab w Poznaniu. Były 3 sceny: z muzyką trap, techno i dnb. 


O tym jak zdobyłem bilet możecie przeczytać tutaj:
Jak to jest z tym szczęściem, szansą i fartem?

Na początek, jeszcze przed rozpoczęciem, zagadałem do DJ zajmującego się muzyką techno. Pokazał mi cały sprzęt, funkcjonowanie, opowiedział o swojej pasji i zaprosił na najbliższy koncert. Ludzie zajawkowi z wielką chęcią opowiadają o sobie, więc często można dużo z takiej rozmowy wynieść. Można też zawrzeć ciekawe znajomości. Później popijając Club Mate poszedłem na scenę z Drum n Bass. Support - Alegria zaprezentował świetną muzykę, ale główny DJ - LSB pokazał klasę.


Bardzo podoba mi się w tym gatunku synkopowany rytm 4/4, głęboki, przeszywający bas, a jednocześnie czasem lekkość z jaką perkusja łączy się z muzyką elektroniczną. Często też pojawia się delikatny wokal lub instrumenty w tle. Są jednak też utwory, o których z pewnością nie można powiedzieć, że są tak spokojne. Na koncercie można było doświadczyć przeogromnej dawki energii. Mnie wprost roznosiło. Bas tak przeszywał organizm, że aż raz się wycofałem z obawy o niedawno operowany bark. Chciałem rzucić się w wir muzyki, jednak muszę uważać z TymBarkiem. Jak dla mnie koncert DnB = potężna dawka wrażeń, polecam. 


Ciekawymi propozycjami od jakich zaczęła się moja fascynacja Drum n Bass są Nero, Pendulum czy Rudimental. Polecam sprawdzić tych wykonawców.


Poniżej jeszcze przykładowy utwór DJ LSB.
Pozdrawiam
Poznawacz
Koncert DrumObsession i moje zainteresowanie Drum'n Bass Koncert DrumObsession i moje zainteresowanie Drum'n Bass Reviewed by Poznawacz on 23:50 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.