Couchsurfing w Poznaniu

Couchsurfing w Poznaniu
Szukając pracy w Poznaniu postanowiłem nieco urozmaicić sobie życie.
Zamiast wynająć nocleg w akademiku czy hostelu, chciałem poznać Couchsurfing. Nocowanie u obcej osoby wydaje sie być nieco szalone, ale czemu czasem właśnie tego nie spróbować, w końcu wtedy życie potrafi prawdziwie zaskoczyć :)


couchsurfing


Couchsurfing (https://www.couchsurfing.com/) - strona internetowa założona na przełomie 2002 i 2003 roku przez Amerykanina Caseya Fentona, dzięki której można zaoferować darmowe zakwaterowanie lub znaleźć użytkowników oferujących nocleg we własnym domu czy mieszkaniu w wielu zakątkach świata. W początkowym okresie działalności na stronę zaglądali znajomi założyciela i znajomi znajomych. Dziś serwis cieszy się ogromnym zainteresowaniem: w 2013 serwis chwali się posiadaniem 7 mln użytkowników ze 100 tys. miast


Przyjechałem, więc do Poznania i od razu umówiłem się z Janem. Pogadałem z nim, poznałem człowieka i postanowiłem zaryzykować. Dałem mu swoje bagaże i wybrałem się na dzień próbny do pracy, aby po niej przyjechać do mieszkania poznanego kolegi i tam mieć nocleg. Kanapa była w miarę wygodna, ale najbardziej mnie ucieszyło to jakich wspaniałych ludzi miałem okazję poznać. Jan mieszkał rok w Norwegii też u kogoś z couchsurfingu, podróżował po Europie i jest niesamowicie otwartym człowiekiem, z którym można pogadać chyba na każdy temat. Teraz chce pojechać do Kanady i założyć swoją firmę w branży IT. Przez mieszkanie przewinęło się trochę ludzi, więc poznałem bardzo twórczego grafika, podróżniczkę o nieco hipisowskim usposobieniu... wszyscy byli niesamowicie otwarci i po dniu czułem się jak u siebie w domu :) Zapomniałbym... był tam też pies, a właściwie Lola. Jak to ujął Jan:


Mamy tez świetna suczkę, szczeka tylko na wejściu potem do rany przyłóż

Dokładnie tak było :D Często wchodziła do pokoju, zaszczekała, jakby na znak "Jestem!" a potem się ocierała i prosiła, żeby ją głaskać, przemiłe zwierzę :)
Zostałem u nich od poniedziałku do czwartku. W tym czasie załatwiłem kilka spraw w Poznaniu i szukałem mieszkania na studia, niestety niczego nie znalazłem. Postanowiłem, że zamieszkam w akademiku do października, żeby móc pracować w restauracji.

Polecam każdemu spróbować tego sposobu noclegu i poznawania ludzi
Hej!
Couchsurfing w Poznaniu Couchsurfing w Poznaniu Reviewed by Poznawacz on 23:14 Rating: 5

Brak komentarzy:

Obsługiwane przez usługę Blogger.