Stanie na rękach

Hej !
Dzisiaj trochę się pochwalę tym co wypracowałem, ale też pokażę jak do tego dojść :D


stanie na rękach nauka


Na wstępie dodam, że to jest niejako przełamanie jednego z moich dziecinnych strachów. Jako, że mam przeprost w łokciu zawsze mówiono mi, że jak będę stawał na rękach to się połamie. Nie wiedziałem, czy to prawda czy nie, ale nie próbowałem tego sprawdzić :D Dopiero teraz obaliłem ten mit, bo przecież ruch całego ciała można kontrolować, a napinając odpowiednie mięśnie można utrzymać ciało w pionie.

Moja przygoda ze staniem na rękach zaczęła się odkąd zacząłem ćwiczyć kalistenicznie. Najlepszym treningiem na barki ćwicząc w ten sposób są pompki w staniu na rękach. Jednak, aby do nich dojść najlepiej stopniowo zwiększać sobie poziom trudności. Kolejne etapy według książki Skazany na Trening to (ćwiczenie + próg przejścia do następnego etapu):
1) Stanie na głowie przy ścianie (2min)
2) Kruk (1min)
3) Stanie na rękach przy ścianie (2min)
4) Półpompki w staniu na rękach (2x20 powt.)
5) Pompki w staniu na rękach (2x15 powt.)
...
10) Pompki w staniu na jednej ręce przy ścianie

Cały plan jak i szczegółowy trening znajdziecie w książce Paul Wade - Skazany na trening, która bardzo polecam.

Przez ok. rok ćwiczyłem zgodnie z tą książką i w ostatnie wakacje doszedłem do etapu 15 pełnych pompek w staniu na rękach przy ścianie. Zamarzyło mi się jednak, aby umieć stać na rękach bez podpórki i dodatkowo robić pompki. Nie poświęcałem temu jednak dużo czasu, dlatego robiąc zaledwie kilka podejść dziennie zajęło mi to sporo czasu... ale to zrobiłem :)

Zamieszczam tutaj filmik z moimi próbami i drogą do celu :P
Dodam jeszcze, że polecam na początek kilka razy się przewrócić, aby przełamać strach przed upadkiem. Jak się okazuje organizm umie odruchowo ochronić się przed upadkiem i raczej nic nie powinno się stać, jeżeli zrobicie też wcześniej małą rozgrzewkę.

Tutaj też zamieszczę dokładny poradnik, na którym się wzorowałem ucząc się stania na rękach:
Powiem wam, że fajna sprawa takie stanie i polecam każdemu kto lubi trochę wysiłku fizycznego, tego się nauczyć :D Nowa umiejętność, przełamanie kolejnych barier siłowych jak i mentalnych, więcej możliwości do treningu fizycznego, sposób na dopływ nowej krwi do mózgu (np. wieczorem gdy spać się chce ;p), i wiele wiele innych jest plusów.

Na dzisiaj to tyle.
Pozdrawiam ;)Stanie na rękach Stanie na rękach Reviewed by Poznawacz on 22:33 Rating: 5

1 komentarz:

  1. Super Poznawaczu! :D potem na 1 ręce kocurze :D oby tak dalej :))

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.